Psychologická pomoc

Onkologické onemocnění dítěte je nesmírnou psychickou zátěží nejen pro samotné dítě, ale také jeho rodiče a sourozence. Haima proto nabízí psychologickou pomoc erudovaných odborníků, ale zprostředkovává také vzájemnou pomoc rodičů, kteří již léčbou se svým dítětem prošly. Podporu poskytují také dobrovolníci z řad vyléčených pacientů.

Svépomoc mezi rodiči vzniká často spontánně v rámci oddělení, kdy si mezi sebou popovídají v rámci oddělení a mohou si předávat zkušenosti a prožitky z léčby. Někteří rodiče jsou ochotni pomoci i po ukončení léčby a je možné je kontaktovat na níže uvedených kontaktech.

Možnost osobní, nebo telefonické konzultace nových maminek,  podpora rodiny v nové situaci s lečeným dítětem, rady a tipy, řešení školní problematiky, např. individuální studijní plán pacienta ve škole je možno se  s důvěrou obrátit na PhDr. Věru Reichlovou – tel.: 777 650 600, email:  vera.reichlova@fnmotol.cz

Pomoc při  řešení nelehké sociální  situaci  při hospitalizaci dítěte a finanční pomoci,komunikace s úřady, čerpání sociálních dávek Vám pomůže Mgr. Alice Picková – tel.: 22774 1177, email: alice.pickova@fnmotol.cz. Více na stránce Sociální pomoc.

Problematika dětí s amputací –  Dobré zkušenosti  s protetikem a  ortopedickou protetickou náhradou na Klinice dětské hematologie máme  s Ing. Janem Červeným, který  s rodiči ortopedickou protetickou náhradu prokonzultuje  a poradí s žádostí o protézu.

Protetika Medica Praha, Masná 19/697, Praha 1,  Ing. Jan Červený, tel: 773 519 191, nebo 224 813 970.

Dobrovolníci z řad vyléčených pacientů – zvláště starší děti, které vážně onemocněly, si často uvědomují tíži své situace. Vytržení z běžného života, školy a odloučení od přátel může být pro ně velice náročné. Svou pomoc nabízejí naši vyléčení pacienti, kteří mohou sdílet svou zkušenost a kamarádsky podpopřit mladé pacienty po dobu léčby a při návratu do běžného života. Při pobytu v nemocnici dokážou také zabavit mladší děti – hrou, četbou a pomocí při učení.

Paruky při řešení ztráty vlasů – s touto problematikou pomůže paní  Staňková – Zagrapanová, její nezisková organizace Nové háro, z.s., kde pro naše děti zdarma vytvoří  paruku z pravých vlasů. Tel.: 737 161 115