Výlet do Grabštejna

Dne 6. 8. 2019 jsme navštívili kynologické vojenské výcvikové centrum v Grabštejně. Někteří naši účastnící dorazili přímo na místo vlastní dopravou a část přijela mikrobusem z Motola, který nám zajistil pořadatel akce. Po příjezdu do Centra vojenské kynologie se u nás ujali dva moc milí vojáci.

Na začátku nám řekli vše o chodu výcvikového střediska a pár informací o jejich čtyřnohých pomocnících. Po krátké přednášce nám některé pejsky předvedli a ukázali jejich dovednosti, které musí zvládnout při zásazích. Děti si je poté mohli i pohladit. Na závěr ukázek byl přiveden i starý pejsek, který byl vážně zraněn a již nemůže sloužit.

Naše exkurze pokračovala na veterinární kliniku, která je v areálu. Zde se nás ujela příjemná paní doktorka, která nám pověděla, jaké prohlídky psi musí podstoupit a jak se tam o ně starají. Provedla nás po klinice a ukázala nám operační sál, sono, rentgen a různé pomůcky k vyšetření. Zajímavou výlohou zde byla ukázka věcí, co pejsci dokázali sníst. Mezi zajímavé předměty patřila například gumová kostička. Na konec se s námi vojáci rozloučili a udělali jsme společnou fotku. To byl konec příjemného dne, po kterém každý odjel zpět do svého domova.

Text: Karolína Zelenková