Ohlédnutí za letním táborem

Letošní prázdniny jsme zahájili již tradičním rekondičním pobytem. Po čtrnáct dní byl naším útočištěm areál kláštera v Teplé.

Hlavním cílem těchto rekondičních pobytů je emancipace od rodičů a možnost znovu se zapojit do kolektivu, k čemuž zde mají děti díky vstřícnému pedagogickému sboru a velmi pestrému programu ideální příležitost.

Během každého letního tábora (jak rekondičním pobytům říkáme) se za námi zastaví řada zajímavých návštěvníků, kteří nám zpravidla připraví nevšední aktivity. I letos za námi přijeli například policisté a naše děti si mohly vyzkoušet, jak se dělají otisky prstů, prohlédnout si policejní vozidlo, nebo si zahrát některou z edukačních her, které si pro ně policisté připravili. Stejně netradiční zážitky s sebou přineslo i odpoledne strávené se záchranáři, kteří dětem připravili báječné lanové prolézačky v korunách stromů. Velkou radost dětem ale udělali i motorkáři, zástupkyně firmy Captain Candy a tým ze Škoda Auto krásnými dárečky a příjemnou společností. Tímto všem, kteří si na nás vzpomněli mnohokrát děkujeme.

Pro děti byl ale pochopitelně sestaven i rámcový program plný her a soutěží. Letošním tématem byla Velká detektivní hra. Celý tento program sestavil jeden z našich vedoucích. Sám vymyslel a sepsal příběhy, které soutěž provázely. Děti tak v průběhu celých čtrnácti dní plnily úkoly a získávaly body, díky kterým se jim dostávalo stále více indicií, odkrývajících fakta o fiktivní loupeži v klášteře. Nechyběly ani kostýmy postav, které v příběhu vystupovaly. Po vyřešení detektivního případu děti objevily sladký poklad, čímž byl každý Haimák odměněn za svou snahu a píli.

Kromě táborových soutěží měly děti mnoho prostoru i pro volnější hry. K dispozici jsou totiž v areálu kláštera rozlehlé louky a lesy. Dokonce nám bylo umožněno, abychom dětem na jedné z těchto luk postavili přenosný bazén, který děti v letošním horku velmi ocenily. Během prvního týdne tábora jsme se kromě menších procházek po okolí vydali i na celodenní výlet. Nejprve jsme navštívili překrásný Zámek Kynžvart. Poté byla naším cílem Naučná stezka Kladská.

Z rekondičního pobytu se děti vracely usměvavé a už teď se těší na zimní tábor. A my, vedoucí, jsme odjeli plni pýchy, že máme tak šikovné a milé děti. 🙂

text: Magdaléna Havlínová